Az INVENTURE Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap finanszírozásával „Az Inventure Zrt. ZalaZone járműipari tesztpálya-projekthez kapcsolódó szolgáltatásnyújtásához, illetve további külpiaci” tárgyában vezet projektet az Piacvezérelt kutatás-fejleszési és innovációs projektek támogatása (2020-1.1.2-PIACI KFI) pályázati kiírás keretében. Ennek folyamatáról, illetve státuszáról folyamatosan tájékozódhat oldalunkon.
A kedvezményezett neve – INVENTURE Zrt.
A projekt címe - Az Inventure Zrt. ZalaZone járműipari tesztpálya-projekthez kapcsolódó szolgáltatásnyújtásához, illetve további külpiaci növekedéséhez szükséges technológiafejlesztése
A szerződött projekt összege - 235 005 803 Ft
A szerződött támogatás összege – 150 953 756 Ft
A támogatás mértéke (%-ban) – 64,23 %
A projekt kezdésének dátuma – 2020.12.30.
A projekt befejezési dátuma – 2024.03.31.
A projekt azonosító száma – 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00140
A projekt tartalmának bemutatása
Az Inventure Zrt. magyar tulajdonú KKV-ként a ZalaZONE-al évek óta szorosan együttműködve a világ több mint 70 országába értékesíti FMS Gateway termékét, amely egy olyan utólagosan járművekbe szerelhető adatkommunikációs protokoll konverter eszköz, amely gyártófüggetlenül képes a csatlakoztatott jármű CAN busz adathálózatáról adatot kinyerni. Az eszköz járműspecifikus, nem szabványos jelből, szabványos adatot állít elő az Inventure CAN busz alapú kommunikációs protokoll adatbázisának segítségével. Az így kinyert adatok iránti igény robbanásszerűen nő, köszönhetően olyan trendeknek mint a részlegesen autonóm és elektromos járművek egyre nagyobb térnyerése, a járműves adatokra épülő szolgáltatások egyre szélesebb körben elérhetővé válása, vagy az IoT telematics.
A fejlesztési projekt célja többes volt. Egyrészt a ZalaZONE tesztpályához kapcsolódva, magas hozzáadott értékű, valós idejű járműves távoli mérési szolgáltatás elindításához szükséges technológiai alapok megteremtése beágyazott hardver és szoftverfejlesztéssel, illetve szerver oldali fejlesztések elvégzésével. A szolgáltatás piaci validációja már korábban megtörtént, amikor az Európai Bizottság Joint Research Centre járműiparra szakosodott csapata a ZalaZONE tesztpályán megvalósított tesztelése során igénybe vette az Inventure akkor részlegesen rendelkezésre álló eszközeit és helyszíni járműves mérési kompetenciáját vizsgálataihoz. A projekt további célja volt az Inventure CAN busz alapú kommunikációs protokoll adatbázisának célirányos bővítése elektromos, hibrid és speciális járművekkel, amelyek kapcsán a méréseket döntően a ZalaZONE-on tervezzük elvégezni.
Fentiek érdekében a projekt során mérő eszközöket szereztünk be és fejlesztettünk, beágyazott hardver és szoftverfejlesztést végeztünk, adatbázis konszolidációs feladatokat láttunk el, illetve járműves méréseket végeztünk.